Informacje

Marsz Pokoju ma na celu zademonstrowanie sprzeciwu wobec prób wciągania naszego kraju w cudze wojny oraz bezwarunkowego wsparcia udzielanego Ukrainie przez rząd w Warszawie. Będzie to także wyraz sprzeciwu wobec zamilczania przez obecne władze zagrożenia neobanderyzmem.

Jednocześnie chcemy głośno przypomnieć o ludobójstwie na naszym narodzie dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów.

Spotykamy się w Warszawie 1 maja 2024 r. (środa) o godzinie 12:00. Zbiórka przy Krzyżu Traugutta , skąd udajemy się pod pomnik Małego Powstańca, aby przypomnieć, że największymi ofiarami każdej z wojen są dzieci.

Szczegółowa trasa Marszu Pokoju: Krzyż Traugutta – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska – Pl. Krasińskich – Długa – Nowomiejska  Podwale – pomnik Małego Powstańca

Głównymi hasłami tegorocznego marszu są:
„To nie nasza wojna”;
„Nie przenoście nam stolicy do Kijowa”;
„Wolna Palestyna”.

Zabieramy ze sobą flagi narodowe i transparenty antywojenne.

Na marsz zaproszeni są wszyscy Polacy, którzy sprzeciwiają się narracji prowojennej i próbom wciągania Polski do cudzych wojen. Przygotowaliśmy dla wszystkich chętnych pakiet grafik.

Można (a nawet trzeba) je upowszechniać w mediach społecznościowych. Osobne grafiki są także na transparenty. Można je zrobić tanim kosztem, drukując w punkcie ksero w formacie A4 lub A3 i naklejając na kawałek tektury.

Liczymy na Waszą pomysłowość.

Leszek Sykulski | Polski Ruch Antywojenny | Głos Silnej Polski